17 czerwca 2026, 13:56

Dnia 15 czerwca 2026 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Jaksicach odbył się Festyn Edukacyjny pn: „Bezpieczne wakacje w Gminie Inowrocław”. Uczestnikami festynu były dzieci ze szkół Gminy Inowrocław. Było to prawdziwe święto profilaktyki i odpowiedzialności, połączone z integracją lokalnej społeczności.
Celem było wyposażenie uczniów w praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa na drogach oraz wokół nich, nad wodą i w lesie. Odbyły się pokazy i instruktaże z zakresu bezpiecznego poruszania się na rowerach i hulajnogach elektrycznych, testy z przepisów ruchu drogowego, promocja używania kasków rowerowych i odblasków. Przygotowano również stanowiska udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji letnich. Przedstawiciele WORD w Bydgoszczy przeprowadzali wykłady i pogadanki dotyczące BRD oraz rozdali młodym uczestnikom festynu wiele gadżetów i elementów odblaskowych.