ZASADY ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA EGZAMINÓW NA PRAWO JAZDY
Przeczytaj zanim przystąpisz do egzaminu !
Zasady organizowania i przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy w okresie rygorów i ograniczeń związanych ze stanem epidemii wprowadzonym na terenie Polski.
- Osoba przystępująca do egzaminu powinna zgłosić się na egzamin w dobrym stanie zdrowia oraz być wyposażona w środki ochrony osobistej tj. maseczkę zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki jednorazowego użytku.
- Przed przystąpieniem do egzaminu każda osoba zostanie poddana kontrolnemu pomiarowi temperatury ciała przy użyciu bezdotykowego termometru.
- W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury ciała lub innych widocznych objawów chorobowych egzaminator przeprowadzający egzamin ma prawo odmowy jego przeprowadzenia.
- W przypadku odmowy przeprowadzenia egzaminu opłata za egzamin podlega zwrotowi lub wykorzystaniu w późniejszym terminie.
- W przypadku stwierdzenia choroby lub jej objawów u zdającego lub osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym kandydat na kierowcę ma prawo do zmiany terminu egzaminu przed wyznaczoną godziną egzaminu bez konsekwencji utraty opłaty za egzamin.
- Zaleca się kandydatom na kierowcę unikania wizyt w Biurze Obsługi Klienta i ustalanie terminów egzaminów poprzez zapisy on-line w systemie InfoCar lub procedurę zapisu telefonicznego. Kontakt osobisty z BOK w celu ustalenia terminu egzaminu jest możliwy tylko w sytuacjach wyjątkowych, z zachowaniem rygorów, o których mowa w ust. 1.
- Na egzamin należy przybyć punktualnie, nie wcześniej niż na 15 minut przed wyznaczoną godziną egzaminu.
- Wstęp na teren ośrodka mają jedynie osoby z bieżącym terminem egzaminu oraz klienci BOK.
- Zabronione jest przebywanie na terenie Ośrodka osób towarzyszących osobom egzaminowanym, za wyjątkiem sytuacji konieczności udziału w egzaminie tłumacza przysięgłego, tłumacza języka migowego oraz osoby towarzyszącej kandydatowi niepełnosprawnemu, którego niepełnosprawność wymusza pomoc takiej osoby.
- Osoby oczekujące na egzamin powinny stosować się do poleceń i oznakowania umieszczonego na terenie Ośrodka.
- Kandydat na kierowcę zobowiązany jest podpisać oświadczenie dot. świadomości zagrożenia epidemiologicznego i odpowiedzialności karnej za świadome rozprzestrzenianie chorób zakaźnych stanowiące załącznik do niniejszych zasad.
- Pojazdy podstawiane przez OSK muszą być odkażane przed każdym egzaminem.
Należy zdezynfekować: stacyjkę oraz kluczyk, koło kierownicy wraz z przełącznikami kierunkowskazów i wycieraczek, dźwignię zmiany biegów, wszystkie klamki drzwi od zewnątrz i wewnątrz, elementy regulacji fotela kierowcy i pasażera (fotel przedni), elementy sterowania ustawieniami lusterek zewnętrznych, obudowy lusterek wewnętrznych, dźwignię hamulca pomocniczego, pokrywę silnika w miejscu jej otwierania oraz uchwyt zabezpieczający pokrywę silnika. W przypadku motocykli należy zdezynfekować : kierownicę oraz elementy sterowania, stacyjkę, kluczyk, dźwignię sprzęgła i hamulca ręcznego, siedzisko.
Obowiązek przygotowania tych pojazdów spoczywa na podmiocie podstawiającym pojazd.
- W przypadku egzaminów praktycznych w zakresie kat: A, A2, A1, AM wymaga się używanie dostarczonych przez osobę egzaminowaną atestowanego kasku oraz zestawu słuchawkowego z mikrofonem – przewodowego wyposażonego we wtyczkę jack 3,5 mm lub bezprzewodowego sparowanego z telefonem osoby egzaminowanej.
! Szkolenia on-line ! |
100 rocznica urodzin Jana Pawła II